usługi dekarskie montaż dachów naprawa dachów naprawa dachów
Jesteś tutaj: Cieknące kominy.

Cieknące kominy.

Najczęściej przeciekającym elementem dachu jest komin.
Komin wymurowany z cegły jest trwały i jak najbardziej poprawny ale wtedy i tylko wtedy gdy została zastosowana cegła pełna!
Nawet gdy wymurujemy czapkę komina z pełnej cegły a pozostałą część z cegły dziurawki bardzo częstym przypadkiem jest nasiąkanie tej cegły wodą i wypływanie jej w niższych partiach komina. Mało tego, gdy cegła ta nasiąknie wodą a następnie zostanie poddana zamarzaniu, niejednokrotnie ulega spękaniu co jeszcze bardziej potęguję jej nasiąkanie wodą.
Bardzo dobrym sposobem zabezpieczenia się przed przeciekiem jest również obklejenie komina papą termozgrzewalną gdy dach jest odeskowany i leży na nim papa, a następnie wykonanie profesjonalnej obróbki blacharskie komina.
Gdy na dachu mamy membranę dachową/ folie paro przepuszczalną , należy wywinąć filię na komin i obkleić profesjonalną taśmą do membran dachowych.
Jeśli jest już za późno i posiadamy komin wymurowany z cegły dziurawki należy niezwłocznie zamontować blaszaną czapkę na komin, a także kilkakrotnie nasmarować cały komin wystający pond dach wysokiej jakości preparatem natłuszczającym do cegły klinkierowej (nazwę takiego preparatu podam telefonicznie )
Copyright by wroszbud.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone. Usługi dekarskie, naprawa dachów, montaż dachów. Pozycjonowanie:: MAPIC